ניהול מנהלים/משתמשים/בני משפחה במערכת

כפתור ההזדהות במערכת Webtrees
כפתור ההזדהות במערכת Webtrees

מערכת וובטריז ( webtrees ) הינה מערכת מבוססת הרשאות משתמשים ולפיכך הזדהות כמשתמש במערכת מציגה תוכן שונה לבעלי הרשאות שונות ואף מתירה למשתמשים בעלי ההרשאות המתאימות לעדכן תכנים באתר (בעץ המשפחה).

לאורך ההסברים בעמוד זה תוכלו לצפות בצילומי מסך רבים ותוכלו ללחוץ עליהם לקבלת תמונה מוגדלת.

בעמוד זה תקבלו הסבר מפורט על ניהול המשתמשים וההרשאות שלהם במערכת:

מסך ההזדהות
מסך ההזדהות

לשם ניהול משתמשי המערכת (אתר המשפחה) על הרשאות המינהלה שלהם יש צורך להזדהות תחילה כמנהל (בעל הרשאות מתאימות לניהול משתמשים)

לאחר ההזדהות תמצאו שכפתור ה”התחברות” השתנה לכפתור “דפים שלי” ולחיצה עליו פותחת תפריט אישי של המשתמש ובנוסף קישור אל “לוח בקרה” שעליו גם תלחצו.

לאחר הלחיצה על כפתור לוח הבקרה תועברו למסכי המינהלה של המערכת המופרדים לחלוטין מהמראה המוכר לכם (צד המשתמשים של האתר).

תוכלו ללחוץ על הפנלים הכחולים – מה שיתן לכם מבט מהיר וסטטיסטיקות שונות על האתר, אך לצורך ניהול המשתמשים הם אינם חשובים במיוחד.

הקישורי הרלבנטיים לנושא ניהול המשתמשים יתגלו לכם כאשר תלחצו על תפריט ה”משתמשים” העליון כאשר תימצאו כבר בפנל המינהלה.

מדובר כמובן על שני הלינקים העליונים: ניהול משתמשים ו- הוסף משתמש

נתחיל עם לחיצה על הוספת משתמש שתוביל אותנו למסך ארוך למילוי פרטי המשתמש החדש, אנו ממליצים לשמור אצלכם (בתור מנהלי האתר) רשימה מאובטחת של שמות משתמשים עם כתובת המייל שלהם ועם הסיסמה שלהם, שכן בני המשפחה נוטים לשכוח את אלו לעתים רובות.

רוב השדות בעמוד זה הינם שדות שאינם מצריכים הסבר מיוחד, כמו כן לצד כל שדה תמצאו הסבר קצר (בעברית – בצבע אפור ובאותיות קטנות) והשדות שחובה עליכם למלא מסומנים בבירור ע”י איקס אדום קטן בסופם, לפיכך נרחיב בהסברנו זה רק על מספר שדות שאולי תתקשו יותר להבין את מטרתם או שהנם חשובים דיים ומקבלים הסבר נוסף.

שינויים – אם תסמנו את התיבה כל השינויים שיבצע משתמש חדש זה ישנו ישירות את המידע באתר (ולא ימתינו לאישור מנהלי המערכת/האתר לפני שינוי המידע באתר עצמו), לפיכך סימונה מומלץ בעיקר כאשר ניתן לסמוך על המשתמש ש”לא יעשה שטויות”.
חשוב להבין שכאשר משתמשים שאין להם הרשאות שינויים אוטומטיים יבצעו שינויים במידע של האתר (שליחת חדש / שינויים במידע קיים) – אתם כמנהלי האתר תקבלו חיוויים בולטים על כך בכניסתכם אל פנל המינהלה ותוכלו להציג את השינויים ולבצע עליהם פעולת “אישור” או “דחייה

בשדות הנמצאים בתחתית עמוד המשתמש החדש מרוכז כל נושא ההרשאות של המשתמש החדש ומיד תראו כי ניתן לשלוט גם על השינויים שיהיה המשתמש לבצע:

וובטריז – הרשאות משתמש

כמו שמצויין על הצילומסך – לחשוב היטב באם מסמנים את תיבת הבחירה “מנהל מערכת” – מה שיהפוך את המשתמש החדש לבעל ההרשאות הגבוהות ביותר באתר המשפחה – זהות לשל כל שאר מנהלי המערכת.

ארבעת התיבות שמתחת להסברים הקצרים על משמעות כל “תפקיד באתר” הן החשובות ביותר מבחינת יכולותיו העתידיות של המשתמש באתר המשפחה:

  • עץ המשפחה – על פי רוב יהיה רק עץ משפחה אחד באתרכם ולפיכך אין צורך להתעכב על תיבה זו.
  • תפקיד – יש לבחור את התפקיד של המשתמש באתר ומעל התיבות יש לכם הסברים מצויינים מהו כל תפקיד.
  • רשומה אישיתתיבה זו חשובה במיוחד שכן היא מקשרת את המשתמש החדש אל האדם שהוא מייצג בעץ המשפחה באתר ולפיכך גם כאשר ייכנס אל האתר הוא יקבל את עמוד פרטיו כבן משפחה אוטומטית וכדומה ….
    תיבה זו נעזרת בחיפוש אוטומטי ולכן כאשר תתחילו להקליד את שמו של האדם תקבלו הצעות אוטומטיות, יש ללחוץ על הבחירה הרלבנטית. (שימו לב שייתכנו לכם בעיות עם יישור ההצעות האוטומטיות לכיוון הנכון – בשל שאיפת האתר לשמור על ידידותיות גם לשפות הנכתבות מימין לשמאל וגם לשפות הנכתבות משמאל לימין).
    ובכל מקרה – לחיצה על האייקון של הדמות הצהובה תקפיץ לכם חלונית חיפוש קטנה שתסייע לכם בחיפוש מדוייק יותר אחרי האדם המבוקש (ראו צילומסך משמאל )
  • הגבל למשפחה קרובה – הסבר ממצה מעל התיבה ובעיקרון כמובן מומלץ לשמור בה את הבחירה הקיימת ( “לא” ) ולשנותה רק במקרים מיוחדים.

כמובן – והכי חשוב – לא לשכוח ללחוץ על כפתור “שמור” בסיום מילוי השדות
« חזרה אל מאגר המידע