ניהול מדיה ( קבצים כגון תמונות, מסמכים, מצגות ועוד…) במינהלת האתר

כללי:
מינהלת המדיה ( מינהלת הקבצים) של המערכת משמשת לצורך ניהול ( הוספה, עריכה, מחיקה, שינויי שמות קובץ וכו’ ) קבצים אותם ניתן לקשר לדפי האתר.
השימוש השכיח ביותר הוא ניהול קבצי תמונה אותם ניתן לשלב בטקסטים של האתר (כגלריות או כתמונות בודדות בתוך התוכן).
לחצו על *קבצים* בניווט העליוןבנוסף לקבצי התמונות ניתן לנהל קבצים כגון סרטוני וידאו, מסמכי PDF , וורד , קבצי פלאש, מצגות ועוד …

אל מינהלת המדיה ניתן להגיע על ידי לחיצה על טאב ה”קבצים” בניווט העליון של מינהלת האתר:
המסך הראשי של מינהלת המדיה מציג את הספריות והקבצים הנמצאים תחת ספריית השרת בה מאוכסנים קבצי המדיה (כן – ממש כמו במחשבכם האישי).
בתמונת המסך הבאה תוכלו להתרשם ממבנה העמוד הראשי של מינהלת המדיה ולהבין בצורה כללית היכן נמצא כל דבר בה , אנא הקדישו כמה דקות להתבונן בתמונה ולקרוא את ההסברים אליהם מוליכים החיצים:
המסך הראשי של מינהלת המדיה

תצוגת התמונות של מינהלת המדיה
הצגת תמונות:
כמו שאתם רואים משתי התמונות הנמצאות בספריה הראשית, מלבד השם שלהן המעיד על היותן תמונות (סיומת קובץ מסוג png) אין לנו מושג כיצד הן נראות, מה גודלן וכדומה, ברור כי כך יהיה לנו קשה מאד לבחור אם להציגן באתר, ובכלל לטפל בהן.
בשל כך מאפשרת לנו מינהלת המדיה להציגן כתמונות בשתי צורות:

  1. לחיצה על שם הקובץ (מעבר למסך חדש המאפשר לנו להציג פרטים רבים של התמונה)
  2. הצגת התמונות במסך בו אנו נמצאים, בצורה ממוזערת מאד (כך נוכל לדעת באילו קבצי תמונות מדובר)

המעבר לאפשרות 2 , של תצוגת התמונות במסך בו אנו נמצאים, מתוארת בתמונת המסך שמשמאל.
לחיצה על התמונה עצמה תפתח לכם את התמונה מוגדלת ואף תאפשר לכם דפדוף מהיר בין כל התמונות הנמצאות ספריה בה הנכם נמצאים …

המעבר לאפשרות 1 , (מסך חדש עם פרטים נוספים של התמונה), מתוארת בתמונת המסך שלמטה:
מסך התמונה המורחב

ניהול תמונות (ושליחה אל השרת)  :
על מנת שתוכלו להוסיף תמונות  לעמודי אתרכם או לגלריות התמונות המשולבות בו התמונות צריכות להיות בספריית המדיה של האתר ולכן יהיה עליכם לשלוח אותן קודם אל מינהלת המדיה.
יהיה עליכם לשים לב שהתמונות בגודל סביר גם מבחינת גודל הקובץ (בשום אופן לא יותר מ- 250KB) וגם סבירות מבחינת המימדים (רוחב וגובה).
אם חשבתם לשלוח את התמונות ישירות מהמצלמה הדיגיטלית שלכם – תשכחו מהרעיון שכן התמונות אינן מוכנות עדיין לשימוש – הן גדולות ומאד כבדות מבחינת משקל הקובץ, שכן על פי רוב המצלמות ואפילו מצלמות הטלפונים הניידים מכוונות לאיכויות גבוהות הרבה יותר מהדרוש באתרי האינטרנט.
להכנת התמונות לשימוש באתר, השתמשו בעורך הגרפיקה המועדף עליכם (תוכלו להוריד עורך תמונות חינמי נהדר וקל לשימוש בשם “FastStone Image Viewer” בכתובת: http://www.faststone.org/FSViewerDetail.htm , יש לו גם גירסה ניידת שלא מצריכה התקנה וניתנת להפעלה מכל התקן USB ).

להוספת קבצים אל ספריית המדיה שלכם לחצו על “קבצים” בניווט העליון של מינהלת האתר שלכם, ומה שתראו מוצג בתמונת המסך הבאה:

תוכלו לנווט בין הספריות השונות במינהלת המדיה על ידי לחיצה על שם הספריה בטור הימני ביותר, ניתן ליצור ספריות ותת-ספריות ללא הגבלה, ההגבלה היחידה היא לקרוא לספריות בשם המורכב מאותיות לטיניות, מספרים ומקפים (אמצעי או תחתון) וללא רווחים.
♦ רצוי בהחלט לסדר את הקבצים שלכם בתוך ספריות ולא סתם כך לשלוח את כולם אל ספריית המדיה הראשית שכן מהר מאד לא תמצאו את הקבצים שתצטרכו.
אם תרצו להוסיף קבצים אל ספרייה, כנסו אליה ולחצו על UPLOAD FILES (ראו חץ “הוספת קבצים” בצילומסך) , תיפתח לכם תיבת בחירת קבצים ממחשבכם האישי, סמנו את הקבצים הרלבנטים ולחצו על “אישור” או “OPEN” והקבצים יישלחו אל ספריית המדיה שבאתרכם .

הסרטון שלפניכם ימחיש לכם עד כמה מהיר ופשוט התהליך:


« חזרה אל מאגר המידע