ניהול תכנים באתר וורדפרס – קטגוריות פוסטים

כאשר תכתבו פוסט בוורדפרס הוא תמיד יהיה משוייך לפחות לקטגוריה אחת: אם לא תיבחרו קטגוריה לפוסט, וורדפרס תשייך אוטומטית את הפוסט לקטגוריה “כללי”.
כמובן שתוכלו במקרה כזה לערוך מחדש את הפוסט ולשייך אותו לקטגוריה הרלבנטית ו/או לכמה קטגוריות ( שכן פוסט יכול להיות משויך לכמה קטגוריות/תתי-קטגוריות, אולם הוא חייב להיות משויך לפחות לקטגוריה אחת)

ניתן גם לשייך פוסטים לקטגוריות ללא כניסה מחדש למסך עריכת הפוסט ע”י הרחפת סמן העכבר מעל הפוסט הרלבנטי, בעמוד רשימת הפוסטים הראשי ובחירת “עריכה מהירה” (כמו בצילומסך שלפניכם)

אתרי מאמרים מורכבים עם אלפי פוסטים צריכים כמובן יותר קטגוריות מאתרים עם מאות או עשרות פוסטים ובמקרים כאלה מומלץ לחלק לקטגוריות ותתי קטגוריות על מנת להקל על הגולשים לקרוא בדיוק את הנושאים המעניינים אותם ע”י התמקדות בדיוק בנושא הרלבנטי עבורם..

ניהול קטגוריות: לאחר הכניסה למערכת הניהול של וורדפרס עליכם לחפש בטור תפריט השמאלי את הלשונית “פוסטים”, בעמידה על הלשונית, ייפתחו תתי העמודים  בלשונית ואז יש ללחוץ על כפתור ה”קטגוריות”.
לפניכם יוצג “מסך ניהול קטגוריות” מסך המרכז את כל הקטגוריות של “פוסטים” בלבד, באתר האינטרנט.

מסך ניהול קטגוריות
מסך ניהול קטגוריות מחולק ל-2 אזורים מרכזיים (ניתן להוסיף יכולות ע”י תוספים ייעודיים לכך, אך נתעלם מאלו לפי שעה):

 

מסך ניהול הקטגוריות בוורדפרס
מסך ניהול הקטגוריות בוורדפרס
 • צדו הימני של המסך, מציג את רשימת הקטגוריות הפוסטים שכבר הכנסתם לאתר האינטרנט.
  הקטגוריות מסודרות תחת טורים אשר מאפרים לקבל מידע בסיסי על הקטגוריות ואף לסדר אותם בקלות רבה יותר (חשוב במקרה של ריבוי קטגוריות באתרים גדולים ומורכבים)
  הטורים מימין לשמאל: שם, תיאור, מזהה לכתובת (slug) (שם המוצג בד”כ באזור כתובת האתר URL ומיוצג על ידי אותיות, מספרים ומקפים), וכמות הפוסטים המשויכים לקטגוריה זו
  לחיצה על המספר הנ”ל תציג בעמוד נפרד את כלל הפוסטים המשויכים לקטגוריה הנ”ל.
  באפשרותכם לערוך את שמות הקטגוריות, התיאור שלהם, השם האינטרנטי שלהם, או שיוכם ההיררכי, על ידי עמידה על הקטגוריה הנבחרת ולחיצה על “Edit”.
 • צדו השמאלי של המסך: הינו מסך ליצירת קטגוריות חדשות באתר האינטרנט. על מנת ליצור קטגוריה חדשה, יש להכניס: שם, נתיב אינטרנט (מזהה לכתובת = המכונה Slug) באותיות לטיניות ומספרים בלבד, שיוך היררכי – במידה והקטגוריה החדשה שייכת לקטגורית אב מסוימת, יש לבחור את הקטגוריה הנ”ל מרשימת הקטגוריות שתוצג, ותיאור.
  לחיצה על הכפתור “הוספת קטגוריה” תיצור קטגוריה חדשה באתר.

« חזרה אל מאגר המידע